Bezpieczenstwo systemow informatycznych ppt

Wiele osób stawia sobie pytanie: co toż jest krótka bezpieczeństwa także do czego służy? Odpowiedź można odnaleźć w poniższym artykule.

Alternatywa zaworów
Płytki bezpieczeństwa są zamiennie określane mianem głowic bezpieczeństwa. Stawia się je w charakteru zabezpieczenia różnych sprzętów i akcesoriów procesowych przed nadmiernym wzrostem lub spadkiem ciśnienia. Proste są w niewielkich cenach, zdecydowanie gorszych niż zawory, więc mają dla nich dobrą alternatywę. W moc sposobach odnosi się połączenie zaworów bezpieczeństwa oraz płytek bezpieczeństwa, dzięki czemu bierze się podwójną ochronę.
Bardzo często, jako rodzaj zabezpieczenia stawia się płytkę bezpieczeństwa bezpośrednio pod zaworem bezpieczeństwa. Dzięki temu ważny zawór jest broniony przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych a przed innego rodzaju zabrudzeniami. Nie osiąga potrzeby przeprowadzania testów UDT w układu do płytek. Zawory muszą chodzić tego typu testy każdego roku.

Różne sposoby
Różne rodzaje płytek bezpieczeństwa mogą stanowić łączone w przeciwnych urządzeniach. Najczęściej zaczyna się najprostsze płytki z nacięciem, które pękają w monecie pojawiania się za wysokiego ciśnienia w urządzeniach czy maszynach. Płytki można wdrożyć w urządzeniach, które wykonują pod bardzo dużym ciśnieniem. Potrafią wówczas stanowić np. zasuwy odcinające, układy szczelności, układy pneumatyczne, układy hydrauliczne itp.

Zastosowanie
Płytka bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) znajduje użycie w dziedzinie spożywczej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, w więc wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko awarii wywołanej niekontrolowanym i nieprzewidzianym wzrostem ciśnienia w urządzeniach, układach czy maszynach.