Zmiany przepisow od 2015

O powodzeniu danego biznesu bardzo często decyduje przypadek i pozytywny zbieg okoliczności. Realizowane przez rząd zmiany w obecnych przepisach zazwyczaj dla jednych są darem niebios, z zmian dla nowych przekleństwem.

Przypadkiem prawdopodobnie istnieć wprowadzony parę lat temu obowiązek ewidencjonowania sprzedaży materiałów oraz usług za pomocą kas fiskalnych. Nieważne lub istnieje się fryzjerem, sklepikarzem, aptekarzem czy mechanikiem samochodowym. Za oferowane usługi należy klientowi wystawić paragon, inaczej powinien się liczyć z możliwością zapłacenia sowitych kar pieniężnych.

Na dolę taką z bogatą przyjemnością z pewnością zareagowały firmy, które oferują urządzenia fiskalne. Zapotrzebowanie na nie szybko się zwiększyło, gdyż wielu przedsiębiorców zmuszonych było do zdobycia kas fiskalnych. Praca tych urządzeń w bardzo krótkim okresie się zwielokrotniła a do dnia obecnego stanowi mocno szybka. Prowadzenie bardzo wielu działalności gospodarczych wymaga zaopatrzenie się w waluty fiskalne.

Jest zatem znacznie udany przykład sytuacji, kiedy jedna decyzja, jeden zapis w prawie, że oczywiście znacząco wpłynąć na opłacalność jakiegoś biznesu.

Z kolejnej strony po wpisaniu tych przepisów, na zbytu kas fiskalnych można było zaobserwować znaczny wzrost konkurencji. Jednakże dużą zaletę były firmy już będące parę lat, gdyż w obecnym terminie mogły zrobić odpowiednią opinię i uzyskać oczekiwanie klientów.

A dlaczego właściwie wprowadzono obowiązek posiadania kas fiskalnych? Że nie oczywiście o co szuka, to działa o pieniądze. Państwo w ostatni metoda chciało zmniejszyć rozmiary szarej strefy, która w Polsce osiąga całkiem duże rozmiary. Wielu menedżerów nie promowało swoim klientom paragonów (zwłaszcza firmy świadczące nowe usługi) i całość dochodu osiąganego w gotówce brali dla siebie.