Zimny napoj imbirowy

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie konsultują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo same kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można odnaleźć wiele przepisów na świeże napoje tego sposobu. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale warto pokazać się czynić je temuż. Jest ostatnie nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale również lepsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wpadną z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi ten o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o dowolnej porze roku, nie tylko latem, a mleko to składnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najpopularniejszych owoców na targu. Otrzymany napój jest miły, dobry i pożywny - ale każdy gęsty koktajl można używać jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem napoju stanowi ten o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i tanie na wszelkim stoisku. Dobrym wyjściem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta jedyna kompozycja będzie ciepłym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. I co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe produkty to znowu nie wszystko. Trzeba pamiętać podobni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z dobrej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu istnieje znacznie takich materiałów oraz warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który najlepiej spełni swoje oczekiwania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który sprawi się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale też na przykład do robienia mrożonej kawy.