Zaburzenia psychiczne w bajkach

Zaburzenia psychiczne mogą dotyczyć role w wszystkim wieku. Lekarze alarmują, że jest na nie prawie 20 procent dzieci w wieku szkolnym. Jak dowiedzieć się, czy Twoje dziecko może borykać się z zaburzeniami psychicznymi?

Przede każdym musisz umieć, że wszelkie zaburzenia u dzieci mogą wykazać się w dalekim wieku. Jedne częściej pojawiają się w czasie wczesnego dzieciństwa, inne są charakterystyczne dla wieku przedszkolnego, natomiast zupełnie inne zaburzenia objawiają się właśnie w czasie szkolnym. Nieprawidłowości rozwojowe przebiegają bardzo dynamicznie, a ich objawy dostosowują się wraz wiekiem.

Bardzo niebezpieczne są zaburzenia lękowe, które wyrażają się w trzech sferach. Pierwsza z nich więc sfera subiektywnych przeżyć, która działa tego, co dziecko czuje w bliskim umyśle. Drugą grupę stanowi sfera somatyczna, która wiąże się do ostatniego, co dziecko przechodzi w naszym ciele. Do objawów somatycznych uznawane są różnego rodzaju bóle (np. brzucha czy głowy), i nawet wymioty i omdlenia. Dziecko może zawierać także niechęć do dania i zanurzać się w nocy. Ostatnia sfera dotyczy zachowań dziecka i kojarzy się z czarnym zachowaniem. Dziecko może przestać umawiać się ze bliskimi rówieśnikami i zostać się bardziej wycofane.

Jak należy udać się z dzieckiem do psychiatry? Powodem do interwencji specjalisty jest każde zachowanie dziecka, które odbiega od wartości. Nasz psychiatra dziecięcy w Krakowie przejmuje się dziećmi, za których kolej w zachowaniu odpowiada choroba. Dzięki wydarzeniu w kreacji z dziećmi oraz ogromnej ilości empatii konsultacje u naszego lekarze nie będą stresujące dla Twojej pociechy. Dzięki użyciu najnowocześniejszych metod w kreacji z dziećmi nasz psychiatra młody nie tylko zdiagnozuje problem, jak jeszcze dokona wszelkich starań, aby szybko go rozwiązać, oddając dziecku radość z dzieciństwa.