Zaburzenia psychiczne od alkoholu

Cyklotymia jest oceniana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane też jako stan depresyjny, który zawsze zazwyczaj nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość mocno się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na głębokim zaprezentowaniu, czym jest wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając a od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Potrafi być elementem doprowadzającym do powstawania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej odkrycie jest możliwe zawsze w początkowej a trzeciej fazie życia człowieka, łączy się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i pędzi do wielkiej destabilizacji w mieszkaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać już poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie obecne stricte leczenie farmakologiczne, podobne do rodzaju działania depresji, bowiem podawane preparaty będą tworzyły głównie zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zapadnięcie na cyklotymię przedstawia się uciążliwymi zmianami nastroju. Można ją rozbić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą wykonują się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i motywy z uwagą, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i braku wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne nauk i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności racjonalnego myślenia, problemy z kolekcją uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zwykle pojawia się u osób, które chorują na dwubiegunowość. Gra tym pomysł posiadają też takie czynniki jak wielki stopień kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i też stresujące sytuacje. Też dużo duży wpływ posiadają więcej wychowanie i miejsce, w jakiej stoją potencjalnie chorujące osoby.