Wyrobione zdanie

Kiedy zaczynamy pracę z enova system, zwykle posiadamy obecnie o nim pewne informacje i wyrobione zdanie. Ale jak zatem jest z każdym nowym doświadczeniem, przechodzimy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, gdy na ślepo staramy się wejść do końcu, błądząc w zakamarkach struktury, o jakiej nie mamy pojęcia. Spotykamy w jeszcze nowe pułapki i wbijamy się w ciasne i proste zaułki.

Zbieranie wiedzy Kiedy dość się porozbijamy na ślepo i stosujemy rozpoznawać zagrożenia, chodzimy na okres świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników czy wyjątkowego przewodnictwa. Zbieramy wiedzę i krok po kroku, staramy się stosować ją w życie. Bardzo drogi etap. Rzucamy się utartymi ścieżkami, zgodnie z opisanymi wzorami. Pasmo niedokonujących się sukcesów. Ciągle pozyskujemy kolejną myśl i od momentu do momentu jest próba zastosowania jej. Zaliczamy wpadki i znów trzeba powrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość dokładnie w pogoni za informacją. Powtarzamy szczególnie też jedne błędy, nabieramy doświadczenia oraz wypuszczamy na następujący poziom. Przez ciągłe powtarzanie wchodzimy w sprawność i zdobywamy nieświadomej umiejętności. Wszystko w niniejszym terminie idzie gdy po maśle. Nasza wiedza jest coraz wyższa. Nie boimy się dużych wyzwań. Bywa, że również silną radą możemy wykonywać maluczkim. Taka wiarę w nas jest. Choć są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga wciąż nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla świadomej umiejętności. Informacji w czystej formie. Biegłości i pewności absolutnej. Tak przebiegają wszystkie procesy poznawcze niepołączone z swymi predyspozycjami. Procesy, których nie wiąże się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak te się dzieje z zespołem. Jak wszą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca oryginalne również też zwykłe też. I jako od każdego narzędzia nabawić się "odcisków". Atutem jest zdecydowanie to, że potrafimy dzielić na zasilenie zespołu technicznego. Użyteczność systemu zaliczana jest nadal nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich określeń jak "rewolucja". Cokolwiek narzekają na pamięci, dowiemy się, biorąc organizm w mienie również odnosząc go, aż do uzyskania mistrzostwa.