Vectra c filtr pylkowy

W wielu gałęziach przemysłu mamy do budowania z potrzebą odpylania pyłów, które są mieszaniny pyłowo-powietrzne wybuchowe. Stanowią wtedy podstawowe procesy powiązane z przeróbką węgla kamiennego, drewna w sektorze drzewnym, biomasy, pyły organiczne pojawiające się w sektorze spożywczym, pyły zachodzące w sektorze chemicznym, itp. Atex dust collector, to odpylacz wybuchowy jaki został stworzony zgodnie z unijną dyrektywą Atex.

Dla odpylania mieszanek pyłowo-powietrznych wybuchowych zawieramy w ofercie narzędzia a całe instalacje zrobione razem z obecną dyrektywą 94/9WE ATEX. Mogą stanowić one brane dla odpylania pyłów należących do klasy wybuchowości St1 i St2. Nasze projekty filtracyjne mają kategorie 3D. Osiągnie zatem na łączenie ich w jakimś pomieszczeniu, która stanowi zaklasyfikowana do strefy niezagrożonej wybuchem jak dodatkowo w strefach 22 zagrożenia wybuchem.

Dla zabezpieczenia urządzeń jesteśmy dwie podstawowe metody:

Metoda tłumienia wybuchu Technika ta używa systemy automatycznie odpowiadające na wstęp ciśnienia szybkiego i tłumiące w zarodku powstający wybuch. System jest urządzony w czujniki ciśnienia, które znajdują powstający wybuch, przekazuje go do centrali, która z serii rozpoczyna uruchamianie zawory butli ze środkiem gaszącym. Czas reakcji systemu od wykrycia wybuchu do jego zniesienia to jedynie około 60 ms. Bardzo silne stłumienie powstającej eksplozji zapobiega wytworzeniu wysokiego ciśnienia niszczącego.

Metoda odciążania wybuchu Zmniejsza się ona do stosowania wszelkiego rodzaju membran lub paneli dekompresyjnych, które stosują ciśnienie wybuchu z ochranianego dania na zewnątrz. Tym rodzajem, ciśnienie jakie jest w ochranianym urządzeniu zostanie ograniczone do ceny niestanowiącej zagrożenia. Używamy różnego rodzaju wykonania techniczne membran: okrągłe albo prostokątne, płaskie lub wypukłe, urządzone w czujnik zerwania albo nie, uczynione ze określeni węglowej lub kwasoodpornej. Z opinie na wymiar płomienia wybuchu wyprowadzonego na zewnątrz, potrzebne jest wskazanie strefy trudnej w dziedzinie obok membrany.

Dodatkowo, wykorzystywanie wyznaczonych stref zagrożenia wybuchem w końcu konkretnej instalacji, całe jej racje i segmenty są łączone w taki metoda, by one jedne nie były przyczyną powstania źródła zapłonu pyłów.