Urzadzenia diagnostyczne maha

http://e-ekspert.pl/grupa-wolff/kontakt/

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz dużo tanie urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasie układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można uzyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop także jego przeznaczenie

Kolposkop używa się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a i pochwy i sromu w końcu wykrycia zmian, które mogłyby informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji z jego kształcie.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka siedzi na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego bada się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i pilnowanie go na określonym ekranie, a jeszcze zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, jak również do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.