Uprawnienia przeciwwybuchowe

Zakłady produkcyjne i ekonomiczne znają być czasem bardzo dużym miejscem. Może dotrzeć w nich do pożaru, wycieku szkodliwych substancji lub wybuchów.
Początki są szczególnie niebezpieczne, ponieważ zachodzi w ich trakcie nagłe wyzwolenie ogromnych części energii. Pożar potrafi dość długo się uczyć i pozostać w chwilę opanowanym, wyciek można neutralizować tamami i sorbentami, natomiast wybuch w trakcie zajścia automatycznie potrafi zabrać działanie a zdrowie ludzkie. Jest wtedy względem, dla którego wybuchom należy unikać z wyprzedzeniem.

 

Aby wybuchł mógł nastąpić muszą stać spełnione dwa podstawowe warunki:
1) musi wystąpić mieszanina wybuchowa (w biznesach produkcyjnych głównie gazowa),
2) wymaga być inicjator wybuchu (iskra, płomień, wyładowanie elektryczne, lub nowe źródło światła).

Żeby nie przybyło do powstawania mieszaniny wybuchowej, powinniśmy zamontować czujniki wykrywające niebezpieczne gazy. Jeśli jednak, okazało aby się, że czujniki zawiodły i mieszanina wybuchowa już powstała, należało by zadbać o uniemożliwienie zajścia wybuchu. Ponieważ sklepy są najczęściej oświetlone dwadzieścia cztery godziny na dzień, źródło oświetlenia jest najczęstszym inicjatorem wybuchu.
Oprawa ab 50 skonstruowana przez firmę WOLF jest pełnym rozwiązaniem w takich przypadkach. Istnieje owo rodzaj oprawy zawieszonej, która odbędzie istnieje w technologii przeciwwybuchowej. Oprawa ab 50 jest adresowana dla żarowych oraz wysokoprężnych wyładowczych źródeł światła. Oprawa jest stworzona razem z zastrzeżeniami dyrektywy ATEX (94/9/WE).
Firma WOLF jest sprawdzonym dostawcą przeciwwybuchowych opraw świetlnych. Zaufanie zdobyła wśród najliczniejszych korporacji, dzięki grupy oraz niezawodności. Spokojnie można powiedzieć, że stosując produkty firmy WOLF takie jak oprawa ab 50, zarabiamy na bezpieczeństwie, prestiżu i spokoju ducha własnym i pracowników.