Szkolenia dla pracownikow inspekcji sanitarnej

W wypadku, gdy czerpiemy z leczenia szpitalnego za granicą, albo zwyczajnie - gdy czerpiemy z usług lekarza, który nie występuje w rodzimym języku, oraz w późniejszym czasie dokumentacja medyczna jest nam niezbędna przy dalszym leczeniu w przyszłym kraju, warto zwrócić się o przetłumaczenie tekstu przez lekarza.

Osoby zatrudniające się tłumaczeniami medycznymi w Stolicy są, najczęściej, wykształcenie medyczne - są czynnymi lekarzami, osobami, które ukończyły uczelnie na kierunkach związanych z farmacją, biologią, chemią. Mają dobre certyfikaty, które potwierdzają wysoką znajomość języka. Często są native speakerami, bądź realizowały staż za granicą. Są odpowiednie przygotowanie: także od strony językowej, jak oraz są w stanie zweryfikować merytorykę danego tekstu.

Ważna istnieje i weryfikacja tekstu przez tłumacza przysięgłego, który nanosi ewentualne poprawki, sprawdza czy tekst jest doskonałą klasę i - co najistotniejsze - nadaje mocy urzędowej swoją pieczęcią.

Dokumenty medyczne, które się najczęściej określa to historia choroby pacjenta, wypis ze szpitala, wyniki badań, skierowania na poszukiwania, zwolnienia lekarskie, orzeczenia o stanie niepełnosprawności,historia leczenia - jeżeli staramy się o odszkodowanie przy wypadku zagranicznym.

Tłumaczenie medyczne to ponad tłumaczenie artykułów naukowych, podręczników dla studentów medycyny, książek popularno-naukowych traktujących o medycynie, filmów promocyjnych zawierających specjalistyczne słownictwo, prezentacji multimedialnych, albo nawet katalogów w jakich są wymienione instrumenty medyczne.

Najpopularniejsze języki z jakich się rozumie to zapewne angielski, niemiecki, francuski oraz rosyjski. Wąska specjalizacja interesuje się takimi językami jak duński, japoński, chiński, turecki, języki niderlandzkie, język szwedzki, norweski. Przy małej prac tym chętniej ma się z porad native speakera.