Separator magnetyczny moc

Teraz na własnym rynku odpowiedzialnych jest wiele sposobów magnetycznych, które posiadają specjalny kształt pola magnetycznego, dzięki czemu wydobywa się znacznie wielką miarę magnetyczną chociażby w ogromnej odległości od separatora. Siła magnetyczna wytwarzana jest poprzez magnesy ferrytowe. Separatory magnetyczne nadprzenośnikowe są głównie do usuwania elementów metalowych z przenośników taśmowych i zsypów. Są i do ochrony urządzeń takich jak kruszarki i młyny.

 

Jakie rodzaje separatorów wyróżniamy?
Można wyróżnić dwa rodzaje separatorów: blok magnetyczny oraz separator nad taśmowy samoczyszczący. Blok magnetyczny nie posiada taśmy czyszczącej, należy oczyszczać go ręcznie lub przy pomocy mechanizmu czyszczącego. Ten styl separatora przyjmuje się w przypadku, gdy spodziewana ilość żelaza będzie ograniczona lub do ochrony poszczególnych urządzeń. Natomiast separator nadtaśmowy samoczyszczący montowany jest nad przenośnikiem, który gwarantuje pole magnetyczne o znacznie trudnej miary. Należy zaznaczyć, iż jest więc bezpiecznie dla środowiska pracy. Czyści się go w forma ciągły, poprzez taśmę wynoszącą, co zapewnia usuwanie niemal wszystkich ilości elementów metalowych. Można kupić wersję separatora z silnikiem elektrycznym lub hydraulicznym.

Rozmiar i rozmiar
Separatory daje się w różnorakich typach oraz rozmiarach, a firmy, które zatrzymują się ich pracą są w mieszkanie dobrać odpowiedni mężczyzna i kształt magnesu do posiadanych technologii, kiedy i potrzeb. By móc właśnie dobrać odpowiedni typ magnesu, wystarczy oszacować wysokość warstwy materiału, jaka ogląda się na przenośniku. Należy również wiedzieć jego szerokość. Wiadomo, że im bliżej obiektów żelaznych mógłby się znajdować magnes tymże zdrowsza będzie skuteczność separatora. Warto i wiedzieć o tym, że szerokość magnesu powinna odpowiadać szerokości przenośnika, na jakim spotyka się ten materiał.