Seksoholizm i alkoholizm

program kasowySystem PC POS 7 - program kasowy Polkas

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, ujawniająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i energie fizycznej, w jaki te sprawy dominują nad innymi, mając o sensie życia". Ukazuje się na inne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z racje na panującą w poprzednich latach swobodę seksualną, rodzaj mody i uznania na różne zachowania seksualne problem pewno żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z ostatnim tematem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w oryginalnych sytuacjach i formach. Seksoholik wówczas nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk leży stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak strach i stres.

Do rozwoju choroby mogą dodać się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka zawiera ujemny pomysł na nowe sfery życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był jedynie materiałem do zaspokojenia atawistycznego popędu, lecz również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.