Rozwoj wewnetrzny firmy

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany wszystek własny sklep w kajecie. W niniejszym jednym, w jakim mówił ewidencje sprzedaży. Lecz jego biznes nie był jedynie materiałów i produktów, co na przykład nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych że żyć kilkadziesiąt rodzajów. Spisywanie w notesie nie rozwiąże problemów tego biznesmena, szczególnie, jeżeli korzystamy z bardzo oryginalnej techniki przechowywania, jaką jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie pomóc w takiej formie?

Z pomocą przychodzi firma Comarch, drink z najgrubszych twórców oprogramowania na Rodzimym rynku oraz udzielany przez niego wms program magazynowy. To niesamowite i dużo zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych dokumentów oraz produktów. Wiąże się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które dobrze ze sobą współpracują, a wraz mają doskonałe wyjście dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi bazę planu i umożliwia stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada swojej rzeczywistej wersji, umożliwia ustawienie dla niektórych produktów, półek, i nawet środków transportu takich jak palety. Możemy tworzyć dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości minimalnych oraz maksymalnych stanów, ustawiać miejsca dla niektórych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje możliwość etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów i nawet etykiet. To dokładnie dodatki, do normalnego zadania, którym jest organizowanie, przesuwanie, leczenie i inwentaryzacja towarów. Element ten daje dyspozycje, wydawane przez kierownika, co usprawnia cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak podstawowe elementy obydwu systemów zostają rozdzielone. Taka współpraca, na etapie dokumentów handlowych, zaś nie danych historycznych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.