Robot kuchenny jest w pudelku w ksztalcie prostopadloscianu

Świat jest doskonały różnych typów, z dalekimi charakterystykami, umiejętnościami czy świadomościami natomiast w znaczącej ilości dzięki temu, wszystko jakoś się zazębia i dostarczamy radę chodzić w niniejszej szczególnie skomplikowanej maszynie, jaką istnieje działanie.

Wyobraźmy sobie sytuację, jak ludzie są inteligentni i analityczni jak Einstein. Wprawdzie wykonywane byłyby niezmiernie interesujące dyskusje, prawa bycia wszechświata zostałyby bardzo mocno rozgryzione, ale chyba wszyscy szybko umarliby z głodu. Niestety byłoby bowiem piekarzy, mleczarzy czy sklepikarzy.

Taka różnorodność mężczyzn jest obligatoryjna i wszelkiemu pozwoli znaleźć własne położenie na tej planecie. Tak niczym nie wszystek że żyć światowej sławy sportowcem, właściwie nie wszystek pewno istnieć biznesmenem, który założy swoją firmę i nie stanowi w niniejszym nic złego. Niektórzy mają inklinację do hazardu, niektórzy mają inklinację do interesu dodatkowo nie należy dzielić ludzi na czystszych i gorszych jedynie ze względu na etat, który tworzą.

Wszystko się zazębia i żadna instytucja nie byłaby w stanie być, żebym nie ludzie wokół niej, wykonujący z pozoru banalne czynności. Weźmy pod lupę np. dyrektora firmy. Nie wybrał rano energii po wypiciu kawy i zjedzeniu śniadania, gdyby wcześniej gość nie zebrał ziaren kawy, nie wyhodował kur, nie przerobił produktów, nie przekazał ich do hipermarketów również nie sprzedał. Niestety istniał w mieszkanie wydajnie prowadzić przedsiębiorstwa, gdy ktoś nie ułatwił mu zarabiania wymyślając program do robienia firmy czy aparat do prowadzenia zasobami ludzkimi. Nie odpocząłby dodatkowo w komforcie po dniu pełnym wyzwań, gdyby wcześniej stolarz nie obrobił drewna na potrzeby skonstruowania wygodnego łóżka.

To znacznie znany przykład, jednak dobrze pokazuje, jak dużo każdy z nas jest zależny z nowych i dużo dużym nietaktem jest deprecjonowanie innych postaci ze względu na jej stan społeczny. I należy pamiętać, że fortuna kołem się rozwija a wszystko w pewnej chwili może ulec zmianie. Dlatego i ludzie powinniśmy obdarzać siebie nawzajem dużym wpływem.