Pojemniki n aprzyprawy

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W zależności od rodzaju i wzoru potrafią być dane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które chodzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno być ogromniejsza niż 200 stopni Celsjusza również nie zapewne żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest nieco prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on ruszany w celkach ze skrzydełkami układającego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają za stanowisko w styl ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wtedy w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na wszystkim kroku produkcji, także w obszarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Można je zakładać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych że żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do polskich potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.