Podajnik slimakowy korytowy

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/drukarka_fiskalna_novitus_bono_e/

Przenośniki ślimakowe mają zastosowanie przede każdym w rolnictwie, To urządzenie jest do stosowania gotowej paszy z mieszalnika, przenoszenia własnej paszy ze śrutownika czy z gnojownika. Jest ponad użycie do rozładunku i załadunku ziarna.
Maksymalny kąt pracy przenośników ślimakowych to 45 stopni. Przenośnik ślimakowy nazywany istnieje również żmijką do zboża lub podajnikiem ślimakowym.
Przenośnik ślimakowy łączy się do rozładunku przyczep rolniczych lub zasypywaniu silosów zbożowych. Leczy i przy przewożeniu ziarna. Przenośniki są używane zarówno do wstępnego czyszczenia zboża. Danie to jest zazwyczaj jako element tendencji do pracy pasz oraz drodze do magazynowania zboża. Przenośniki ślimakowe to dania o odległości od 4 do 12 mb, wydajności od 7 do 60 T/h, średnicy rur od fi 110 do fi 250, silniki o mocy od 1,5 do 11 kW.
Przenośniki ślimakowe są niezwykle funkcjonalnymi konstrukcyjnie maszynami rolniczymi. Przy ich naturalnej eksploatacji szczególnie znaczące jest kontrolowanie stanu łożysk oraz pasków klinowych. Te tematy są najbardziej awaryjne w daniu. Poza tym, należy pytać o kąt pracy przenośnika ślimakowego. Musi on stanowić maksymalnie 45 stopni.
Wyjątkiem od tej prawdy są przenośniki pionowe. Stanowią owo urządzenia oddane do akcji przy ścianach budynków, silosów a nowych obiektów ekonomicznych i gospodarskich.
Przenośniki ślimakowe posiadają sporo zalet. Cechują się dużą wydajnością, niewielkim zapotrzebowaniem na siłę, niską ceną i małymi kosztami eksploatacji, łatwością prowadzenia również możliwością zmiany kąta pracy przenośnika.
Są jeszcze przenośniki dopasowane do wymiany położenia. Dzięki tej roli przenośnik można dawać w nowych dziedzinach. Nie jeno w rolnictwie. Przenośniki umożliwiają i zmianę kąta nachylenia. Przenośnik ślimakowy można poszerzyć o dodatkowe elementy np. kosz zasypowy, różnego sposobu rozdzielacze oraz segmenty przedłużające.