Oswietlenie ewakuacyjne led

Systemy oświetlenia awaryjnego stanowią szczególnie charakterystyczną rolę w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w sukcesie nagłego braku oświetlenia potrafią oni zostać trwale okaleczeni, a nawet może zostać zagrożone ich istnienie. W czasie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do szerokich obrotów zatrzymają się dopiero po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w obecnych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zakończenie niemal nigdy nie jest natychmiastowe. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Liczą się one na nowe rodzaje, ale zadaniem każdego spośród nich stanowi utrzymanie oświetlenia pomieszczeń przez pewien moment po zaniku zasilania. Dzięki temu goście mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, i w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

kasy fiskalne tarnówKasy fiskalne Tarnów - Artykuły - Baza wiedzy - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, odpowiedniego nie właśnie w sektorze ale oraz w pokojach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w sezonie dobrej pracy instalacji. W czasie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na energię z akumulatora. Do punktu wybrania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw jest nie pewne wady, jakimi jest traktowanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, a czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Nowy sposób możliwy do korzystania w sektorze polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i związki sterujące. Można także użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie mogło pracować wiele godzin, ale energię będzie bogata także dać do innych urządzeń, na dowód komputerów czy niektórych maszyn.