Odkurzacz centralny bezworkowy

Tradycyjne odkurzacze brane w gospodarstwach domowych przedstawiają się tym, że powietrze zawierające rozproszony kurz gości w sprzątanym pomieszczeniu po zakończeniu odkurzania. Zawartość alergenów ważnych w zawiesinie powoduje reakcje alergiczne u kobiet uczulonych na śmieci oraz cierpiących na astmę. Niestety, nawet filtry wodne stosowane w poszczególnych odkurzaczach nie tłumaczą bieżącego punktu, ponieważ zanieczyszczenia wymieszane z drobinami pary wodnej sprzyjają jedynie powstawaniu wilgoci prowokującej ekspansję flory bakteryjnej.

Natomiast odkurzacz kluczowy jest rozwiązaniem bezpieczniejszym oraz dużo higienicznym. Obsługa odkurzacza jest szczególnie łatwa, potrzeba jedynie włożyć końcówkę lekkiego węża ssawnego do centrum, który tworzy jednostkę centralną. Odkurzacz centralny prowadzony jest na stale w miejscach takich jak piwnica, kotłownia, strych lub garaż i idealnie sprawdza się w hotelach, apartamentowcach, biurach oraz warsztatach. Jednostka centralna odkurzacza jest związana przewodami systemowymi z gniazdami ssawnymi – na dowolnej kondygnacji sprzątanego budynku budowane stanowi samo gniazdo, co zapewnia oczyszczanie pomieszczenia bez konieczności przenoszenia urządzenia.

Uruchomienie odkurzacza centralnego polega na wetknięciu wtyczki zestawu sprzątającego ze zdalnym prowadzeniem do któregokolwiek z gniazd ssawnych. Włączenie jednostki centralnej odkurzacza kończy się za pomocą włącznika umieszczonego na rękojeści zestawu sprzątającego. Podczas odkurzania w pojemniku odkurzacza centralnego następuje odseparowanie kurzu z powietrza, a jeden pojemnik oczyszczany jest raz na kilka miesięcy. Powietrze zassane przez danie zostaje odprowadzone na zewnątrz budynku, dzięki kanałowi wentylacyjnemu czy za sprawą wyrzutni w granicy. Cechą odkurzaczy ważnych istnieje zarówno odizolowanie akustyczne jednostki centralnej od pomieszczeń mieszkalnych, umożliwiające naprawdę ciche odkurzanie w wolnych godzinach.