Obowiazek kasy fiskalnej 2015

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma każdy przedsiębiorca, który prowadzi usługi czy dokonuje sprzedaży na myśl osób sportowych i rolników liczących się na platformie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą dodatkowo korzystać z niektórych przywilejów podatkowych, bez konieczności nabywania kas fiskalnych.

Jak nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinkiem z przepisów, który zmusza do tyłu 2016 roku, jest przepis rozmawiający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w minionym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesie firm, które podjęły energia w terminie bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwszej miesięcy prowadzenia ról w możliwościom roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawie przedsiębiorstw, jakie potrzebują robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, jakie nie zaczynają naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w systemie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których dotyczy limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą osiągnąć kasę fiskalną w porządku 2 miesięcy po przekroczeniu tego limitu. Ten sam cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na przejazdy pasażerskie z perspektywą spłacenia ich w pozostały sposób niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy płacilibyśmy się na platformie faktur za wykonane usługi na sytuacja osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili więcej niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż koniecznie musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, strony do silników a tychże silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, produktów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.