Obowiazek instalacji kasy fiskalnej w 2015

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest każdy przedsiębiorca, który prowadzi usługi lub dokonuje sprzedaży na sprawa osób fizycznych i rolników pokrywających się na podstawie ryczałtu. Do końca 2016 roku podatnicy mogą również mieć z niektórych przywilejów podatkowych, bez konieczności nabywania kas fiskalnych.

Skoro nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinku z przepisów, który obowiązuje do kraju 2016 roku, jest przepis informujący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zbyty w zeszłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W wypadku firm, które podjęły praktyka w terminie bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do wielkości miesięcy prowadzenia prace w danym roku.

https://pro-trt-projekt.pl/detekcja-i-sygnalizacja-pozaru

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawu przedsiębiorstw, które wymagają wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie wykonują swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których działa limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą zakupić kasę finansową w układu 2 miesięcy po przejściu tego limitu. Ten tenże obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy sprzedają bilety na kursy pasażerskie z propozycją spłacenia ich w nowy polityka niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy spłacalibyśmy się na bazie faktur za wykonane usługi na sytuacja osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż oczywiście musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników i jednych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, artykułów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.