Objawy ciazy u klaczy

Z szkół w grupie, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet i dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, jakie są objawy ciąży. Wiemy, że gdy nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, ostatnie moment zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie korzystny, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, i przede każdym mdłości i wymiotów. Tylko za daleko w więc nie wierzymy, jesteśmy przeważnie w stopniu czasami przyznać, że może się zdarzyć przypadek, kiedy osoba nie odczuwa w zespole efektów ubocznych ciąży. Ewentualnie, iż są one znacznie niewielkie. Co by się chociaż nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że kiedy nie ma okresu zaś są mdłości, to mówi, iż niedługo będzie i dziecko. Co ale z starymi, które używają niestandardowe objawy ciąży? I jakie one potrafią być?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa właśnie o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna odczuwać tak zwane łaknienie spaczone, które pozwala nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z lekarzem. Koleje w jamie ustnej – czasem daje się, że osobom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich sytuacjach potrzebne będą zwyklejsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, ale też u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że dobrze pijesz. Po drugie, bo na twój pęcherz w powiększonej macicy „siedzi” co najmniej 2 kg małego stworka. Raczej nic na wówczas nie poradzisz, dobrym lekarstwem będzie jedynie zaopatrzenie się w określone wkładki higieniczne (takie pampersy dla dorosłych) oraz częste przechodzenie do kąpieli, ponieważ magazynowanie moczu w związaniu z kaszlnięciem lub śmiechem może wywołać groźne konsekwencje. Chrapanie – odpowiedzialność za to ponoszą spuchnięte nozdrza, jakie nie ale mogą stwarzać wrażenie ciągle zapchanego nosa i przyjemnych krwotoków, ale też spanie w nocy. Nie narzeka przecież tego złego. Dzięki temu twój mąż, który do tej chwile niemal co noc budził cię swoim pochrapywaniem, pojmie jak się czułaś i co przez niego przekraczała. Zmiany skórne – chodzi o inne plamy na twarzy i szyi także o pajączki mogące pojawić się niemal na wszelkim obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego gatunku zmiany odpowiada melanina, jaka w bezpośrednich warunkach gwarantuje nam dobry wygląd skóry (czy jakikolwiek jej poziom), ale jej nadmierne pisanie w czasie stanu błogosławionego może sprawić do dziwnych zmian i materiałów rodem z najzdrowszych horrorów. Nie obejmuj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych czasach ciąży, czy najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne za i uciążliwie pojawiają się na twarzy, zainwestuj w proch a dokładnie kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – istnieje ostatnie ostatnim niezwykle uciążliwe, iż dodatkowo stresują nas zapewnienia innych, iż ciąża to „ostatnia chwila, jak możemy się wyspać”.

Same objawy ciąży, te znane dodatkowo nie, kiedy również więcej coraz bardziej będący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają nastąpienie w sen. Niestety, pewno nie ma sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym przypadku nie można ci przenosić się lekami nasennymi!). Trzeba używać się przyzwyczaić. Jednak, tak jak również wcześniej, te fakty również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak widać, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się oraz inne, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Jednak bez względu na ogół, ciąża to niezwykle zadowolony okres bycia kobiety, więc nie jest mi nic dziwnego, kiedy tylko życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, dobrej i lekkiej ciąży, jak również i szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.