Lokalny system informatyczny lodzkie

Wiele polskich spółek specjalizuje się w sprzedaży i dodawaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W współzależności od charakterze prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla młodego lokalu, jak jeszcze dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą różnić się między sobą w relacji lub mamy do działania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, a może z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii cieszą się jeszcze wyższą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z elementem gastronomicznym jaki nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W długich miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak a takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy mają dużo problemów gastronomicznych na gruncie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla osoby gastronomicznej:

Stanowi on właśnie skonstruowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i publikacja na jednakowych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, czy stanowi ostatnie jedyna restauracja, albo same sieć restauracji.

Na tym etapie celowo nie podamy nazwy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do konkretnego kliencie. Przyjmijmy, że wyjście jest wsparte na połączonym systemie, który pozwoli zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również całkowite zarządzanie gospodarką magazynową. W relacje od pracy pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a zarówno z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy lokalnej lub na pojedynczym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.