Kasy fiskalne 2015

Urządzenia fiskalne mają za zadanie rejestrować sprzedaż detaliczną na kwocie fiskalnej. Polega zatem na wprowadzeniu do pamięci kasy fiskalnej najważniejszych ze powodów podatkowych wiedz o obrotach. W świadomości modułu fiskalnego zawierają się więc kopie wszystkich zrobionych przez sprzedawcę raportów rozliczeniowych.

 

Wydruk niefiskalny z kasy
Urządzania fiskalne potrafią sporządzać raporty różnorodnych operacji, które są związane z prowadzeniem sprzedaży detalicznej. Bardzo rozwinięte technologicznie modele kas fiskalnych oferują szeroko rozbudowany zestaw raportów, który daje wgląd w różnorakie obszary działalności przedsiębiorstwa. Analiza zawartych w opisach danych umożliwia niejednokrotnie zwiększenie efektywności sprzedaży. I kupi na pozbycie się ukrytych nieprawidłowości – warto wtedy traktować tą sytuację kontroli.

Co mogą nowoczesne urządzenia?
Najnowsze urządzenia fiskalne, które są bardziej zaawansowane mogą stworzyć następujące raporty:

 

rozliczenia kasjerów, zbierając się z niewiele raportów: raport godzinowy, rozliczenie kasjera, wszystkich kasjerów, waluta w kwocie; raporty kasowe, między innymi: raport szczegółowy sprzedaży towarów, statystyka sprzedaży towarów, raport towarów, raport grup towarowych, stan kasy, raport zmianowy, raport transakcji, jakie zostały odroczone, cennik, raport funkcji operatora, raport dotyczący zwróconych opakowań; raporty magazynowe, czyli: raport o brakach PLU, raport o zabiegach w opakowaniach, raport magazynu PLU, raport magazynu dotyczący opakowań, raporty powiązane z stronami telefonicznymi, chociażby potwierdzenie zasilenia konta, oraz wiele nowych raportów.

Jednym spośród ważnych fiskalnych raportów jest tzw. raport dobowy, który musi być budowany każdego dnia po wyjściu sprzedaży i jaki posiada informacje, jakie są podstawą do rozliczenia podatków z Tytułem Skarbowym. W czasie wykonywania raportu do pamięci fiskalnej kasy zostaje zapisany zwrot z wszelkiego dnia ewidencjonowania sprzedaży, a dobrze – z czasu, który upłynął od ostatniego raportu dobowego. Każdy raport dobowy jest nazywany raportem zerującym.