Kasa fiskalna od 01 marca 2015

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na pracę osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z użyciem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

http://centrumnatura.com.pl/erppolkas/program-prowadzenia-firmy-budowlanej/

Kasa fiskalna jest sprzętem, od lat powszechnie wykorzystywanym w interesach, ale jeszcze przez innego typu usługodawców, począwszy z serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest znaczna u różnego typu przedsiębiorców. Czerpią spośród niej przede wszystkim wielkie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie nadawałaby się do tego, przecież i może obsłużyć znaczną dawka paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT oraz w placówkach nieposiadających takiego sprzętu, wydaje się je ręcznie, co nie jest pomocne z faktu widzenia poprawy sprawności i obsługi. To wykonywa, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego standardu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępny, skupia się z koniecznością wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy jasnych i należy mieć, że danie to, w przeciwieństwie do kasy, zupełnie nie pracuje samo. Do jego obsługi przydatny jest więc komputer wyposażony w wygodny program sprzedażowy, to oraz są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wówczas możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów już w sezonie druku paragonu, zaś nie, kiedy w sukcesie kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy pamiętać o tym do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie ma działać i wybrać o prawie 20 procent większe, niż jest nam potrzebna w możliwościom momencie, bo pojemności nie da się zwiększyć, i część naszego asortymentu może wzrosnąć. Kolejny ważny składnik, na który musimy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki liczymy ze względu od wielkości kodów i wydawanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dzień - sklepowe- dane do szerokich placówek handlowych a zawierających znacznie rozbudowaną bazę towarów. Obecnie dostosowuje się urządzenia mające tylko jedną rolkę papieru na paragony dla klientów, bo kopia kierowana jest elektronicznie, na stronie SD.