Karta podatkowa i kasa fiskalna

Kuchnia polska buduje się w przewadze na daniach mięsnych. To od rodzaju w jaki przygotujemy wołowinę, wieprzowinę i drób zależy, czy nasz posiłek będzie przypadkiem lub porażką.

Mycie Mięso powinniśmy myć tuż przed przygotowaniem. Nie można tworzyć tego, gdyby mamy zamiar schować je do lodówki, bo w trakcie mycia przenosimy na jego powierzchnię niebezpieczne bakterie, jakie mogą przyspieszyć proces jego rozkładu. Po umyciu mięsa powinniśmy dokładnie umyć ręce. Podobnie warto myśleć o higienie w sukcesu wszystkich przedmiotów (noże, deski do krojenia), z którymi surowe mięso miało styczność.

Krojenie i powodowanie Mięso zawsze powinniśmy kroić w poprzek włókien. Dzięki temuż po zrobieniu będzie ono jędrne i wygodne. Do cięcia mięsa powinniśmy jednak używać ostrego noża. Dobrym nawykiem jest jego każde ostrzenie i płukanie. Dzięki temu krojone przez nas kotlety nie będą nieestetycznie poszarpane. Istnieje więc ważne szczególnie dlatego, że przez poszarpane brzegi wycieka sok, przez co mięso traci swoją soczystość i smak.

Najlepiej smakuje mięso wcześniej zamarynowane. Marynatę możemy utworzyć z czosnku, oliwy z oliwek, rozmarynu czy nowych ziół oraz przypraw. Żeby marynata tak się wchłonęła, warto wcześniej je rozpulchnić. Niezastąpiony może się wtedy okazać rozdrabniacz do ciała. Dzięki niemu mięso lepiej wchłonie opracowaną przez nas marynatę plus będzie lepsze.

Obróbka termiczna Zamarynowane mięso możemy usmażyć, upiec lub udusić. Smażąc i pijąc, warto pamiętać, iż na im mniejszym ogniu będziemy więc robić, tym doskonale. Mięso stawia się w grupy z białka oraz tłuszczu, dlatego zbyt silna i szeroka temperatura powoduje, że wystaje się ono krótkie i łykowate. Smażąc je na mniejszej temperaturze sprawimy, że będzie rozpływało się w ustach. Podczas pieczenia warto zadbać o to, by mięso było co pewien czas podlewane tłuszczem. Dzięki temu zostawi ono swoją soczystość i styl.