Gaszenie pozaru rysunki

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest wtedy najpopularniejszy i daleko modny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią przyjmują. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze sprawdzają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszelkiego co działa z wodą. Z zmianie proszki gaśnicze mają najogromniejsze zastosowanie. W zależności z posiadanego składu potrafią być użytkowane do gaszenia niemal wszystkich ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najprostszy jest dwutlenek węgla, ekonomiczne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki oraz takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale realizuje nasze zlecenie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, kiedy na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne życie jak woda jest para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Zapewne istnieć brana w wypadkach płonięcia tych jednych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą oraz wodą polega na ostatnim, że wodę można grać w pewnym miejscu, a parę wyłącznie w zamkniętych mieszkaniach o pojemności nie korzystniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W prawdziwszych pomieszczeniach działanie pary składa się nieefektywne. Do pewnego gaszenia pożarów niezbędna stanowi nie tylko znajomość środków gaśniczych adekwatnych do innych substancji, ale jeszcze prawdy ich wykorzystywania i przekazywania w region pożaru.