Frezowanie cnc sklejki

ocena zagrożenia wybuchem

Głównym celem obróbki ubytkowej jest przekazywanie kształtu oraz wymiaru, a też chropowatości innego rodzaju materiałom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie jedną z najbardziej pospolitych form obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które jest zużywane w moc przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy podzielić na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To akurat do tej części możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. A w współzależności od urządzenia, na którym pracujemy, może się zdarzyć, iż urządzenie może także wykonywać ruch posuwowy. Ale najczęściej spotyka się, że to dokładnie ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, że urządzenie, na którym powodujemy wspomnianą operację określane jest frezarką. Właśnie na rynku jest wiele sposobów frezarek. Możemy zaliczyć do nich frezarki stołowe, a także frezarki wspornikowe, do jakich należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a też frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a jeszcze nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Kwalifikując się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym wybrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Jest to niezmiernie istotne, bowiem w współzależności od struktury naszego artykuły powinniśmy dobrać odpowiednie parametry jego obróbki.