Centralny odkurzacz trojmiasto

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do normalnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W starych odkurzaczach filtry nie są w okresie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które wydobywają się w pomieszczeniu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania jest dodatkowo bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje ale zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w perspektyw rurek i przewodów, które zostaną ukryte w ścianach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania podaje się z niewiele elementów. Ważnym i najważniejszym spośród nich stanowi część centralna. Do niej uzupełnione są sztywne rury, które wysyłają do centrów ssących danych w granicach. Końcówkę elastycznego węża daje się do najbliższego gniazdka także dzięki temu potężna łatwo dołączyć do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna prawdopodobnie istnieć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zwykle jest położona w wnętrzach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej odkłada się z silnika wyposażonego w turbinę, która wytwarza podciśnienie. Elementem składowym jest dodatkowo separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na solidniejsze plus delikatniejsze. Im grubszy tym powietrze będzie wcale przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają usunięte w apartamencie w centralnych pomieszczeniach. W zakładach jednorodzinnych do określonego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy jedynie jedno gniazdo ssące.