Brak dzieci a rozwod

Biorąc ślub, niezależnie z tego czy przed ołtarzem kościelnym lub jeszcze w urzędzie, przysięgamy innej osobie, że będziemy ją podziwiać i zarabiać z nią aż do śmierci. Wiadomo jednak, że okresem spędzanie rozwija się w różnoraki sposób, a osoby, które do ostatniej chwile świata poza sobą nie widziały, teraz zatrzymują się dla siebie absolutnie obce. I o ile w sukcesu małżeństw bezdzietnych sprawa ujawnia się dość prosta: następuje niebezpieczny dla obojga rozwód, a później obie osoby mogą zacząć zacząć żyć nowym życiem, nie popełniając takich samych braków w sądu do drugiego partnera. Dość wysoki problem zawsze pojawia się, jak w rozpadającej się rodzinie zdążyło się już pojawić dziecko.

Według statystyk, jedynie 30% dzieci odczuwa faktyczne bycie spowodowane rozstaniem się rodziców. Jednak, idąc tą wspaniałą rozumowania, statystyczny Polak zarabia 3510 złotych. Nie umiem w którym stanie majątkowym wydobywają się czytelnicy tego postu, ale ja zarabiam mniej. Tak toż ważna przejrzeć na rzecz psychiczną dziecka. Oczywiście, nie mam w tym momencie przekonywać, że dla cała potomka należy toczyć się w układu, dla którego już wtedy nie przyszłości. A nie należy zapominać o tym, że nawet najmniejsze dzieci są serca i czują nowość w stosunkach rodziców, nawet jeżeli bezpośrednie zachowanie dorosłych w dotykach z dzieckiem się nie zmieniło.

Pamiętajmy też, że dzieci bardzo często nie rozumieją powodu, dla którego ich ojce obecnie nie są ze sobą. Po pierwsze dlatego, że nierzadko dorośli, nie chcąc obarczać potomków swoimi problemami, starają się nie kłócić przy dzieciach ani nie rozmawiać z nimi o nadchodzącej bolesnej zmianie. Poza tym, w szczególności najmniejsze dzieci, często nie są też na końcu rozwinięte, by zrozumieć, że konflikty między ludźmi są czynnikiem dość naturalnym, czasem ale nie ma okazji oddać ich pokojowo. Mówi wtedy nie ale do poważnego kłopotu i poczucia odrzucenia, a i do bezsensownego obwiniania się dzieci o interesy swoich rodziców. Co dobrze, w późniejszych latach dziecko po rozwodzie rodziców może być opory przed założeniem własnej rodziny, z obawy przed tym, iż jego stany potoczą się bezpośrednio w niniejszy jedyny sposób. Jak wtedy zapobiegać tego gatunku skutkom, aby dziecko po rozwodzie rodziców nie cierpiało?

Oczywiście, łatwo byłoby postawić „nie bierzcie rozwodu”. Wiadomo jednak, że jedzenie jest skomplikowane, i czasem rozwód to najznakomitsza trasa do powstania nowego, szczęśliwego związku. Więc w wypadku zaistnienia poważnego, doprowadzającego do rozwodu konfliktu, jedynym tonem będzie rozmowa z dzieckiem i rozwiązanie mu, że co prawda teraz sytuacja między rodzicami się zmieni, przecież nie wpłynie toż na fakt, iż oboje w dalszym ciągu kochają nasze dziecko po rozwodzie.