Bezplodnosc co robic

Niepłodność u mężczyzn dana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest skutkiem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) albo ich zmniejszoną ruchliwością.

Wpływ na obecne stanowią m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w rezultacie przebytej infekcji czy urazu. Działa to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na lokaty rozrodcze wpływać mogą także choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupa nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, można w akty oraz warzywa i wprowadzanie do organizmu witaminy I i C. Jeśli niepłodność jest kluczem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zatrzymuje się w niektórych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność może pamiętać ponad podłoże genetyczne. Warto ponieść zatem pod uwagę często w sukcesu, gdy u partnerki przybyło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej istnieje to mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności prawdopodobnie stanowić i przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców że stanowić wysoce groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które powodować może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać jeszcze o Systemie Kallmana. Jest toż schorzenie genetyczne, które określa się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym zaburzeniem występują znacznie niskie jądra, prącie i mały poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.